- Jesteś tutaj:
- www.sosnowiec.pl
- Urząd
- Fundusze europejskie
- Nadbudowa i przebudowa budynku ...
Umowa o dofinansowanie projektu
„Nadbudowa i przebudowa budynku dydaktycznego CKZiU, zlokalizowanego przy ul. Grota Roweckiego 66
w Sosnowcu”
nr UDA-RPSL.12.02.01-24-046H/16-00
w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020
została zawarta w dniu 30.11.2016r.
Oś Priorytetowa XII „Infrastruktura edukacyjna”
Działanie 12.2. ”Infrastruktura kształcenia zawodowego”
Poddziałanie 12.2.1”Infrastruktura kształcenia zawodowego –ZIT”
Kwota dofinansowania stanowi 85% wydatków kwalifikowalnych.
Podpisanie umowy z Wykonawcą na I etap robót budowlanych nastąpiło 13 września 2017r.
Przekazanie terenu budowy Wykonawcy miało miejsce 18 września 2017r.
Wykonawcą robót budowlanych był Zakład Budowlano-Handlowy Andrzej Muc z Siemianowic Śląskich.
Projekt zakładał nadbudowę i przebudowę istniejącej infrastruktury obiektu dydaktycznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota Roweckiego 66 w Sosnowcu na potrzeby warsztatów kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej, hotelarskiej i ekonomiczno-reklamowej. W wyniku realizacji projektu powstały nowe zespoły pomieszczeń i pracowni dydaktycznych (w tym interdyscyplinarnej) do praktycznej nauki zawodu, oddzielnie dla każdej branży, wyposażone w urządzenia i sprzęt do praktycznej nauki zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, kelner, kucharz, cukiernik, piekarz, technik ekonomista i technik organizacji reklamy, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt wpłynął na poprawę jakości i efektywności procesu kształcenia zawodowego. Powstała infrastruktura jest uzupełnieniem działań ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt polegał na przebudowie i nadbudowie istniejącej infrastruktury kształcenia zawodowego wraz z wyposażeniem pomieszczeń dydaktycznych w celu stworzenia warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy wraz z jego dostosowaniem do osób niepełnosprawnych na potrzeby uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Wykonano przebudowę segmentu 2 na poziomie parteru oraz nadbudowę o jedną kondygnację. Na parterze znajduje się pracownia dla branży ekonomiczno-reklamowej oraz węzeł sanitarny dla osób niepełnosprawnych. Na I piętrze znajdują się 2 zespoły pomieszczeń dydaktycznych: branży hotelarskiej i branży gastronomicznej. Dla branży hotelarskiej wykonano: recepcje z zapleczem, pokój hotelowy 5-cio gwiazdkowy przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, magazyny, węzły sanitarne, w tym łazienkę dla niepełnosprawnych.
Dla branży gastronomicznej powstała: nowoczesna kuchnia, sala konsumpcyjna z barem z zapleczem i magazynem zasobów, sala dydaktyczna, rozdzielnia kelnerska, zmywalnia, pracownia kierownika kuchni, zmywalnia kuchenna, kuchnia zimna, stanowisko cukiernicze, pomieszczenie przygotowalni warzyw i dezynfekcji jaj, pomieszczenia związane z cateringiem, magazyny, mroźnia, chłodnia, pomieszczenie socjalne z szatnią i węzłem sanitarnym.
Zakres prac objął również m.in.: roboty rozbiórkowe, budowę drogi wewnętrznej, przebudowę i rozbudowę przyłączy i instalacji elektroenergetycznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, teletechnicznej, C.O.
Ostateczna wartość projektu wyniosła: 6 017 226,05 zł, a wartość dofinansowania wzrosła do: 3 338 844,68 zł
Uroczyste otwarcie miało miejsce w dniu 14 maja 2019 r.
- 28
- kwietnia 2025Poniedziałek
- 17oCTeraz
- 20oCJutro
- 18oCPojutrze