Nowa płyta Natural Mystic

Poleć znajomym
 

Nowa płyta Natural Mystic

31 lipca 2014 r. (czwartek) podczas XX Przystanku Woodstock będzie miała miejsce premiera nowego albumu grupy mającej swoja salę prób w Energetycznym Centrum Kultury, NATURAL MYSTIC pt. Medycyna Ostateczna.

Premierowy koncert odbędzie się na scenie Pokojowej Wioski Kryszny o godzinie 20:40. Na scenie wraz zespołem wystąpią gościnnie: Ewa Wałecka (Warsaw Village Band), Robert Brylewski (Izrael, Brygada Kryzys), Włodzimierz Kinior Kiniiorski (Izrael) oraz sekcja dęta: Michał Michota, Filip Racinowski Krzysztof Błaszczak (Dubska).

Medycyna Ostateczna to najnowsza, trzecia w dorobku płyta sosnowieckiej grupy Natural Mystic, będąca zapisem twórczości z lat 2010-2013. Część utworów fani zespołu mogli już usłyszeć na koncertach, część na pewno pozytywnie zaskoczy słuchaczy.

Nagrana została na żywo w warszawskim LUBIĘ WĄCHAĆ WINYL STUDIO, gdzie w rolę producenta wcielił się niezastąpiony Mariusz Dziurex Dziurawiec Activator, odpowiadający również wraz ze Smokiem za Mix i Mastering krążka.

Na płycie usłyszymy 10 utworów, o trudnej do sklasyfikowania stylistyce - sporo połamanych rytmów, trochę romansu z dubowymi przestrzeniami, punkowa energia z dodatkiem jazzowego sosu. Słyszalne są też delikatne echa Nicka Cavea, Portishead czy Led Zeppelin. Na Medycynie Ostatecznej znalazł się zagrany we własnej interpretacji numer Hard to say grupy Izrael z gościnnym udziałem Roberta Brylewskiego i Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego.

Gości jest więcej – subtelne orkiestracje smyczkowe zagrała Ewa Wałecka z Kapeli ze Wsi Warszawa, a szalone dęciaki czasem rodem z Bałkanów pojawiły się za sprawą sekcji dętej z zespołu Dubska. Po raz kolejny Naturale weszli do studia tylko z instrumentami akustycznymi - w rozległej panoramie dwie gitary akustyczne, bliżej środka twardy osadzony bit perkusji z miękkim niskim kontrabasem, a wokół nieobliczalny akordeon. Nad wszystkim królują wokale Gabi i Kinka. Teksty Kinka oscylują na pograniczach snu i jawy, wojowniczego patosu i dziecinnej naiwności, zrozumienia i niezrozumienia. Są niejednoznaczną zagadką, której kolejnych rozwiązań wraz z odbiorcą poszukuje i uczy się również ich autor. Są bardzo osobiste, ale zarazem starają się uchwycić coś ponad jednostkowym ja. Obrazując melodyjność nastroju władającego daną chwilą twórczą.

 

Tracklista:

1. Prośba o piosenkę

2. Too many games

3. Raz otworzę

4. Hard to say

5. Gwizdany

6. Madhouse

7. Chłam

8. Driver

9. Roots

10. Cień

powrót
  • 1
  • maja 2025Czwartek
Imieniny: Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef
Waluty:
Giełda: