- Jesteś tutaj:
- www.sosnowiec.pl
- Aktualne wydarzenia
- Wiadomości
Wystąpią przerwy w dostawie ciepłej wody
Jak informuje Tauron Ciepło S.A. w dniach 26-29 sierpnia na terenie Sosnowca należy spodziewać się przerw w dostawie ciepłej wody. Niedogodności spowodowane będą inwestycjami realizowanymiprzez spółkę na terenie naszego miasta.
Przerwy mogą wystąpić w budynkach mieszkalnych znajdujących się przy następujących ulicach: Narutowicza, Czarnej, Jagiellońskiej, Kilińskiego, Czeladzkiej, Kiepury, Ordonówny, Kościelnej, Królowej Jadwigi, Naftowej, Akacjowej, Kierocińskiej, Piłsudskiego, Będzińskiej, Wawel, Teatralnej, 1 Maja, Legionów, Wspólnej, Partyzantów, Suchej, Ostrogórskiej, Grota-Roweckiego, Sienkiewicza, Przyjaciół Żołnierza, Łącznej, Żeromskiego, Zamkowej, Zegadłowicza, Franciszańskiej, Nowopogońskiej, Sieleckiej, Struga, Harcerskiej, Witosa, Niepodległości, Hutniczej, Mireckiego, Radocha, Lwowskiej, Warneńczyka, Fabrycznej, Chemicznej, Małachowskiego, 3 Maja, Urbanowicz.
– Prowadzone teraz w Sosnowcu prace związane są z remontem dużej magistrali. Skala inwestycji spowodowała, że przez dwa lipcowe tygodnie ciepła woda nie docierała do blisko 16 tys. mieszkań. W przyszłości niedogodności będą znacznie mniejsze. W najbliższym czasie przewidujemy jeszcze tylko dwie krótkie przerwy – od 26 do 28 sierpnia br. oraz od 15 do 17 września br. Co ważne, termin sierpniowej przerwy dostosowaliśmy do planowanego przez EC Będzin postoju technologicznego źródła, którego konsekwencją również będzie przerwa w dostawie ciepłej wody – mówi Marek Sztuka, rzecznik TAURON Ciepło.
Mniejsze straty ciepła oraz wyższe bezpieczeństwo i standardy ekologiczne – to główne korzyści wynikające z inwestycji realizowanych i planowanych na terenie Sosnowca przez TAURON Ciepło. Jedna z nich, prowadzona w dzielnicach Zagórze, Środula i części Centrum wchodzi właśnie w kluczową fazę.
Blisko 80 proc. sieci ciepłowniczej Sosnowca ma ponad 30 lat, a w niektórych przypadkach nawet 40.To o tyle istotne, że przeciętny okres trwałości tego typu infrastruktury wynosi 25-30 lat.
- Po zmianach właścicielskich i włączeniu do Grupy TAURON, znacznie zwiększyła się nasza zdolność inwestycyjna oraz możliwość pozyskania środków zewnętrznych. Dzięki czemu w samym Sosnowcu w latach 2013-2014 planujemy zainwestować prawie 100 mln złotych. Część tej kwoty pochodzi właśnie z funduszy unijnych, pozostałe środki pochodzą z zaplanowanego na ten cel budżetu spółki – dodaje Marek Sztuka.
Jednym z najważniejszych w tym momencie zadań inwestycyjnych jest wymiana sieci podziemnej i przebudowa węzłów w dzielnicach Zagórze, Środula i części centrum Sosnowca. Oprócz efektów prac niewidocznych dla zwykłego sosnowiczanina, zyska także estetyka miasta, ponieważ wyremontowane zostaną zniszczone poszycia rur ciepłowniczych znajdujących się nad ziemią.
Przebudowa sieci w części Sosnowca jest elementem projektu „Modernizacja systemu ciepłowniczego gmin: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź” dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
- 29
- kwietnia 2025Wtorek
Waluty: |
---|
Giełda: |
---|