Unijne fundusze dla Sosnowca

Poleć znajomym
 

Unijne fundusze dla Sosnowca

Sosnowiec otrzymał dofinansowanie unijne do dwóch działań: Europa dla Obywateli oraz na projekt Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Realizatorem programów będzie Wydział Funduszy Zewnętrznych i Współpracy.

1. Program Europa dla Obywateli:

Pod koniec czerwca Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego ogłosiła wyniki konkursu wniosków w programie „Europa dla Obywateli” dla wszystkich Działań programu. Z całej Europy na konkurs wpłynęły łącznie 1273 projekty, zaś dofinansowanie otrzymało 215 z nich. Spośród polskich organizacji i instytucji 15 otrzymało dofinansowanie z programu, w tym Sosnowiec.

Gmina Sosnowiec realizować będzie projekt pn. „Zdemaskuj Europę” mobilizujący mieszkańców europejskich miast (Suczawa, Komarom, Gori, Les Mureaux, Palma de Mallorca, Dziwnów, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec) do zaangażowania się społecznego, kształtowania polityki unijnej na szczeblu lokalnym i ponad lokalnym, poprzez rozwijanie dialogu międzykulturowego i wspieranie komunikacji między obywatelami i lokalnymi radnymi.

Termin realizacji: 01-04/10/2017 r.

2. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) – „Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży”:

Decyzją Rady z dnia 12 czerwca 2017 r. przyznano dofinansowanie 70 projektom z nadesłanych 272 wniosków. Złożony przez WFZ wniosek uzyskał 94 na 105 możliwych punktów.

Gmina Sosnowiec realizować będzie projekt pn. „Jak POL-UKRować nasze relacje? Polsko-ukraiński przewodnik ksenofoba” jest to wymiana młodzieżowych grup reporterskich z Sosnowca i Sambora, organizowana w Sosnowcu z udziałem młodych pasjonatów dziennikarstwa zainteresowanych nawiązaniem dwustronnej polsko-ukraińskiej współpracy i bliskimi relacjami przyjaźni. W wyniku działań projektowych powstanie e-publikacja ”Polsko-ukraiński przewodnik ksenofoba” - żartobliwe, a przy tym pouczające spojrzenie na typowe cechy i zachowania 2 narodów. Jest to projekt odwołujący się do zainteresowań i dziennikarskich doświadczeń partnerów, będący jednocześnie istotnym głosem w dyskusji nt. znaczenia budowania trwałych i dobrosąsiedzkich relacji pomiędzy Polską i Ukrainą oraz na temat roli młodego pokolenia w promowaniu dialogu międzykulturowego.

Zdaniem rady mocne strony projektu to: ciekawy tytuł oraz założenie projektu; zaangażowanie młodzieży w przygotowanie oraz w realizację programu wymiany; ciekawe i spójne metody edukacji pozaformalnej oraz ewaluacji; włączenie wspólnoty lokalnej

Termin realizacji: 15-21/10/2017 r.

 

 

powrót
  • 26
  • kwietnia 2025Sobota
Imieniny: Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena
Waluty:
Giełda: