Co powstanie?
Nowego chodnik oraz droga rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Braci Mieroszewskich i 11 listopada, czyli od granicy z Dąbrową Górniczą aż do ronda Żołnierzy Wyklętych w Klimontowie. Cały przebudowany fragment liczy prawie 4 km. Na przeważającej długości, bo ponad 3,1 km, chodnik będzie odseparowany od drogi rowerowej. Jedynie w miejscach, gdzie ze względu na niewystarczającą przestrzeń nie da się chodnika i drogi poprowadzić osobno powstanie wspólny odcinek.

Według wytycznych prace nad chodnikiem i drogą rozpoczną się po lewej stronie (jadąc od Dąbrowy Górniczej) jeszcze przed wiaduktem trasy DK94. Trasa będzie przebiegała obok Expo Silesia, by na skrzyżowaniu przed stacją benzynową przenieść się na drugą stronę. Wybudowany zostanie również fragment biegnący do I Śląskiego Urzędu Skarbowego. Następnie chodnik z separacją drogi rowerowej będzie biegł po tej stronie drogi aż do przejścia dla pieszych w rejonie szkoły podstawowej nr 9 oraz skrzyżowania z ulicą Lelewela.

Po przekroczeniu ronda korzystamy z wybudowanego już nowego odcinka, którym dostaniemy się w pobliże prywatnego przedszkola przy skrzyżowaniu z ul. Dworską. Od okolic przedszkola nową drogą rowerową i chodnikiem dotrzemy aż za przystanek autobusowy w przy skrzyżowaniu z ulicą Blachnickiego. Dalszy spacer lub jazdę na rowerze kontynuujemy istniejącą trasą aż do ronda Jana Pawła II w Sosnowcu. Przy samym rondzie rowerzyści i piesi korzystać będą z istniejącego ciągu pieszo-rowerowego, ponieważ ten fragment zostanie przebudowany w ramach zadania wydłużenia linii tramwajowej realizowanej przez Tramwaje Śląskie.

Za rondem, wzdłuż ul. 11 Listopada, powstanie odcinek drogi rowerowej, który połączy się z drogą wybudowaną przy okazji powstania parku handlowego i Kauflandu. Od rejonu stacji benzynowej, w kierunku Dańdówki, powstaną osobne ciągi pieszy i rowerowy, które za rondem Żołnierzy Wyklętych połączą się z drogą rowerową wybudowaną kilka miesięcy temu przez firmę Eurovia przy okazji przebudowy tego odcinka ul. 11 Listopada.


Za ile?
4,5 mln zł


Kiedy?
Październik 2020


 

  • 19
  • maja 2024Niedziela
Imieniny: Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda
Pogoda:
  • 23oCTeraz
  • 25oCJutro
  • 26oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w SosowcuŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka