Współtwórz Strategię Rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Poleć znajomym
 

Współtwórz Strategię Rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Poprawa jakości życia, rozwój funkcji metropolitalnych, wzmacnianie spójności przestrzennej i społeczno-gospodarczej – to wyzwania, przed którymi stoi Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Rozpoczyna się pierwszy etap prac nad Strategią Rozwoju GZM, podczas którego zostaną zebrane opinie mieszkańców Metropolii – pomogą one w opracowaniu dokumentu. 

Strategia Rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na lata 2022-2027 z perspektywą do 2035 r. będzie najważniejszym dokumentem strategicznym GZM, który określi wizję i cele rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na najbliższe kilkanaście lat. Dokument ten będzie diagnozować najważniejsze uwarunkowania i potrzeby rozwojowe Metropolii oraz określi jej potencjały, na podstawie których wyznaczane będą działania służące poprawie jakości życia mieszkańców i wzmacnianiu rozwoju społeczno-ekonomicznego. Ponadto, w dokumencie znajdą się również zagadnienia związane z planowaniem przestrzennym, w tym model struktury funkcjonalno-przestrzennej oraz rekomendacje na temat kształtowania i prowadzenia polityki przestrzennej.

Poznanie opinii mieszkańców Metropolii, to niezwykle ważny element prac nad dokumentem, aby stworzyć Strategię odpowiadającą na potrzeby wszystkich interesariuszy. Zachęcamy więc do włączenia się w tworzenie Strategii Rozwoju GZM, poprzez wypełnienie formularza ankietowego i podzielenie się spostrzeżeniami oraz pomysłami dotyczącymi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Informację na temat procesu tworzenia Strategii Rozwoju GZM można śledzić na oficjalnej stronie internetowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz profilach GZM w mediach społecznościowych.

Formularz można wypełnić do 20 września 2021 r. w formie elektronicznej na stronie http://bityl.pl/NjPGI

powrót
  • 21
  • grudnia 2024Sobota
Imieniny: Tomisław, Balbin, Tomasz, Honorat, Festus
Pogoda:
  • 3oCTeraz
  • 5oCJutro
  • 2oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w Sosowcu



ŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka