„Dr Micoolstein & Prof. Steck” w Mediatece

Poleć znajomym
 

„Dr Micoolstein & Prof. Steck” w Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w piątek 19 listopada o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na finisaż wystawy grafik Sebastiana „Stecyka” Stecia - „Socjofobie Popmorpha", podczas którego odbędzie się elektryzujący koncert projektu „Dr Micoolstein & Prof. Steck”. Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Wstęp na koncert możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. Dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

 Dr Micoolstein and Prof. Steck to projekt będący eksperymentem muzycznym, który został wypracowany w "laboratorium dźwięku" przez organistę, pianistę, klawesynistę i kompozytora, Andrzeja Mikulskiego i wszechstronnego perkusistę i kompozytora, Sebastiana Stecyka Stecia.

Gatunkowo duet tworzy formy jazzowe, popowe z elementami muzyki elektronicznej (drum&bass, dub step) oraz hip hop (boom bap, trap).

Koncert będzie muzycznym performace'm, podczas którego Dr Micoolstein i Prof. Steck otworzą przed nami muzyczne bramy swojego laboratorium i zaproszą do szalonego świata muzyki tworzonej na żywo.

W programie finisażu, po występie artystycznym, będzie można ostatni raz obejrzeć popartową wystawę „Socjofobie Popmorpha” Sebastiana Stecyka Stecia i porozmawiać o sztuce przy słodkim poczęstunku.

Sebastian „Stecyk” Steć - muzyk, perkusista, jeden z prekursorów polskiej muzyki ska, współtwórca takich zespołów jak Dirty Flower, Skankan, Horrorshow, czy Ziggie Piggie. Grał z Robertem Brylewskim, Izraelem, Kryzysem, Konopians oraz z niezliczoną grupą muzyków i wokalistów. Człowiek doskonale znany w środowisku muzycznym - nie tylko w Sosnowcu. Eksploatuje z dużymi sukcesami różne gatunki muzyczne – wraz z Mikołajem Tabako działał w elektronicznym projekcie STC Tabako (współpraca z ikoną jazzu Robertem Majewskim). Stecyk nawiązał również współpracę z Bob One, czego owocem był klip "Może tak". Doczekał się też dokumentu o sobie w TVP. Redaktor autorskiej audycji radiowej "Stecyk na fali" w radiu Zagłębie FM. W 2016 r. zagrał rolę skina-karciarza w filmie "As". W 2018 r. wraz z Andrzejem Mikulskim powołał projekt Dr Micoolstein & Prof. STC nagrywając ciekawy, eksperymentalny singiel jazzowo-elektroniczny zatytułowany "Open Lab". W 2020 r. zajął drugie miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku w kategorii "Kultura". Obecnie, oprócz sfery muzycznej, z powodzeniem zajmuje się również tworzeniem klipów filmowych.

Andrzej Mikulski  -  organista, pianista, klawesynista, improwizator, kompozytor i aranżer. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Jarosława Malanowicza. Swą edukację muzyczną kontynuował jako stypendysta w Konserwatorium Muzycznym w Lyonie (Francja) pod kierunkiem prof. Ivesa Lafargue. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, był laureatem wielu konkursów w kraju i zagranicą. Współpracował z zespołem Mazowsze, Big Bandem Uniwersytetu Muzycznego oraz Teatrem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem takich formacji jak: The Bartenders, Upbeat quartet, Ziggie Piggie+Robert Brylewski, G squad, Roy Ellis - Mr. Symarip (gościnnie) czy 71830 squad. Szerokie spektrum zainteresowań muzycznych sprawia, iż w jego licznym dorobku nagrań płytowych oraz wideogramach pojawia się muzyka rozrywkowa wielu gatunków: jazz, swing, acid jazz, new&free jazz, fusion, funk, soul, r&b, blues, reggae, ska, rocksteady, electro, drum&bass, house, trap, dub step czy hip hop.

 

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

  • dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.
  • używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia budynku MBP.
  • okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki
  • zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

UWAGA: Formuła imprezy, dopuszczalna liczba uczestników i zasady udziału mogą ulec zmianom, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Po aktualne informacje na temat wydarzeń zapraszamy na stronę internetową

www.biblioteka.sosnowiec.pl

 

powrót
  • 16
  • czerwca 2024Niedziela
Imieniny: Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir
Pogoda:
  • 14oCTeraz
  • 25oCJutro
  • 27oCPojutrze
OZE dla mieszkańców
Jakość powietrza
Zostaw 1% w Sosowcu



ŚKUP

BeePathNet - Pszczela Ścieżka