Historyczny awans piłkarzy Zagłębia

Poleć znajomym

Historyczny awans juniorów młodszych piłkarskiego Zagłębia do Centralnej Ligi Juniorów.

Rywalem sosnowiczan w walce o awans do CLJ U-17 była ekipa Lechii Zielona Góra. Pierwszy mecz zakończył się wygraną rywali 2:1. W rewanżu Zagłębie odrobiło straty z nawiązką, pokonało Lechię 5:1!

Dziękuję zespołowi, trenerom i kibicom, którzy wspaniale nas dopingowali – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Igor Dziedzic.

Kapitan sosnowiczan zasłużył na słowa pochwały, był nie tylko motorem napędowym drużyny, ale też jej przywódcą nie tylko na boisku. To on dokończył dzieła wykorzystując bezbłędnie rzut karny w 87 minucie, podyktowany po faulu na nim. W tym momencie losy dwumeczu były już przesądzone, Lechia znalazła się na kolanach. Co prawda goście mieli jeszcze w doliczonym czasie jedenastkę, ale Szymon Osiński trafił w słupek.

Wspomniany Dziedzic miał na koncie dwa trafienia, oprócz rzutu karnego popisał się jeszcze pewnym uderzeniem do siatki w 25 minucie. Dodajmy, że rewanżowe spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia młodych Zagłębiaków, albowiem już w 15 sekundzie bramkarza gości zaskoczył Szymon Celej. Precyzyjnym prostopadłym podaniem popisał się wówczas Antek Kulawiak, który walczył nie tylko z rywalami, ale także bólem… Wcześniejsza kontuzja ostatecznie zmusiła Antka do rezygnacji po pierwszych 45 minutach, a zastępujący go Filip Łagan popisał się w 78 minucie idealnym strzałem w róg, który wyprowadził Zagłębie na 4:1.

Może to będzie czarny koń? – zastanawiał się w przerwie trener Łukasz Nadolny, pytany o to, kto to jest Łagan. Odpowiedź przyszła we wspomnianej 78 minucie…

A po końcowym gwizdku była szalona radość naszych zawodników i… radosne śpiewy w szatni.

Strzeliliśmy piękne bramki, byliśmy piłkarsko lepszym zespołem. Pierwszy mecz w Zielonej Górze wprowadził nerwowość, ale wszystko skończyło się po naszej myśli. Chcieliśmy szybko strzelić bramkę, mieć przewagę w grze, ale musieliśmy uważać na Lechię. Wszystko mogło się bowiem zdarzyć. Bardzo chcieliśmy wygrać i awansować do CLJ-ki i t było widać na boisku. Cieszymy się, ze teraz będziemy mogli rywalizować z najlepszymi zespołami w Centralnej Lidze Juniorów – powiedział nam po meczu Łukasz Nadolny, który wspólnie z Adrianem Kaczkowskim prowadzi zespół.

Zagłębie Sosnowiec U-17 – Lechia Zielona Góra U-17 5:1 (3:1)

1:0 Szymon Celej, 1 minuta
2:0 Łukasz Uchnast, 20 minuta
3:0 Igor Dziedzic, 25 minuta
3:1 Kacper Grzegorczyk, 44 minuta
4:1 Filip Łagan, 78 minuta
5:1 Igor Dziedzic, 87 minuta (rzut karny)

Zagłębie U-17: Siuta – Tomala (85’ Krypciak), Piątek, Klimczyk, Sraga – Dziedzic (88’ Moroń), Gacal, Lis (89’ Paszczela), Uchnast (88’ Sałapatek), Celej (79’ Zawojski) – Kulawiak (46’ Łagan).