Karatecy z medalami

Poleć znajomym

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate przywieźli 12 medali z VII Międzynarodowego Turnieju Karate pod honorowym patronatem Prezydenta Katowic.

W tym turnieju sosnowiczanie biorą udział z sukcesami od lat. Kadra SKK i tym razem pokazała się z jak najlepszej strony. Dwa złote medale w kata i kumite zdobył Wincenty Szczesio. Srebrne medale i drugie miejsce w kata zajęli Hanna Pawlak i Jan Koryciński, a w kumite - Blanka Luberda i Filip Witkowski. Brązowy medal w kata zdobyli Hania Jopek i Mateusz Woźniak. W kategorii kumite trzecie miejsce i brąz wywalczyły Nikola Sadowska, Olena Taczała, Zuzanna Szkutnik i Oliwia Woźniczko. W czołowej ósemce w kumite znalazły się również Łucja Podżorska, Magdalena Cieślik i Hania Jopek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wincenty Szczesio - zajął 1. miejsce w kata, a w kumite - 3 walki wygrał przed czasem przez ippon i jedną przez wazari. Zawody w Katowicach były sprawdzianem dla wielu zawodników SKK. Tym razem bez medalu, ale za to z bagażem doświadczeń wrócili do Sosnowca - Berenika Piecha, Wiktoria Wilk, Natalia Adamek i Jakub Bargieł. W Katowicach startowało w tym roku ponad 400 zawodników.