Nowy system informacji w Szpitalu Miejskim

Poleć znajomym
 

Nowy system informacji w Szpitalu Miejskim

W Sosnowcu łatwiej pozyskać informację o stanie zdrowia swoich bliskich przebywających w szpitalu. Wszystko za sprawą specjalnego PIN-u.

Takie rozwiązanie zaczęło funkcjonować w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, gdzie od marca obowiązuje zakaz odwiedzin.

To bardzo ważne i pomocne rozwiązanie szczególnie gdy pacjent jest nieprzytomny, niezdolny do zrozumienia informacji medycznych lub sam nie jest w stanie takich informacji swojej rodzinie przekazać. W praktyce, rodzina dzwoniąc do placówki podaje wcześniej otrzymany kod PIN i dzięki temu uzyskuje informacje na temat stanu zdrowia bliskiej osoby.

PIN to nic innego, jak indywidualny numer, pod którym chory został wpisany do księgi głównej szpitala. Lekarze przekonują, że to rozwiązanie było konieczne, bo zakaz odwiedzin w szpitalach to jeden z kluczowych elementów zapobiegania transmisji koronawirusa.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w budynku przy Szpitalnej

Przypominamy, że w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim w dzielnicy Zagórze przy ul. Szpitalnej 1 funkcjonuje Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Od poniedziałku do piątku w godz. od 18:00 do 8:00 rano oraz we wszystkie soboty, niedziele i święta w ciągu dnia i w nocy, w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia, fachowej pomocy udzielają zespoły medyczne, czuwając nad Państwa bezpieczeństwem.

- Średnio w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przyjmowanych jest każdego dnia około 30- 40 pacjentów, a w weekendy nawet 70 osób. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią czas oczekiwania na poradę lekarska jest wydłużony i uzależniony od liczby pacjentów, którzy równocześnie zgłoszą się do przychodni. Dlatego czasem może to być 10 minut, a czasem nawet godzina – mówi Aleksandra Śnieżek, Prezes OLK-MED Sp. z o.o., realizującego nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Sosnowieckim Szpitalu. - Personel Medyczny realizuje również wizyty domowe, tu czas oczekiwania na przyjazd lekarza to od 2 do 4 godzin i jest uzależniony od liczby pacjentów oraz ich stanu zdrowia – dodaje.

Przypominamy, że Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna to usługa medyczna realizowana dla przypadków nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, świadczenia udzielane są w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta lub realizowane w formie teleporad.  - Zgodnie z wytycznymi NFZ z takiej pomocy można skorzystać, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia pacjenta, albo gdy istnieje zagrożenie istotnego uszczerbku zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy oraz gdy oczekiwanie na otwarcie przychodni lekarza rodzinnego może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia – wyjaśnia Aleksandra Śnieżek.

powrót
  • 17
  • czerwca 2024Poniedziałek
Imieniny: Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek
Waluty:
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Giełda: